Forum PONTIAC - POLSKA Strona Główna PONTIAC - POLSKA

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Silnik 3,8 - najczęściej pojawiające się problemy

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum PONTIAC - POLSKA Strona Główna -> modele - 3800 V6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak w temacie
silnik
12%
 12%  [ 1 ]
skrzynia biegów
62%
 62%  [ 5 ]
zawieszenie
0%
 0%  [ 0 ]
układ kierowniczy
0%
 0%  [ 0 ]
układ hamulcowy
0%
 0%  [ 0 ]
korozja
0%
 0%  [ 0 ]
ponadnormatywne spalanie
25%
 25%  [ 2 ]
inne nie wymienione
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Garet
Anioł Stróż

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 19:19    Temat postu: Silnik 3,8 - najczęściej pojawiające się problemy Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubańczykom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PistonPL

PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie.. duże spalanie. w miescie wyszło mi 20l/100km
oleju specjalnie nie bierze, pracuje ok (troszkę falują niskie obroty bo silniczek krokowy pada), skrzynia super..

gdzie szukać przyczyny?

'90 Dodge Daytona Shelby R4 2.2 IC Turbo II
'87 Dodge Daytona Pacyfica 2.2 Turbo II
'92 Pontiac Trans Sport GT 3.8 V6
Powrót do góry
PDS

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PistonPL napisał:
no właśnie.. duże spalanie. w miescie wyszło mi 20l/100km
oleju specjalnie nie bierze, pracuje ok (troszkę falują niskie obroty bo silniczek krokowy pada), skrzynia super..

gdzie szukać przyczyny?

u mnie to samo, dużo pali pb 19 l/100km a gaz 20-22 l/100km
tez mi faluja wolne obroty, na kompie wyszło że niby czujnik położenia wału - po zmianie dalej tak jak było

jak sprawdzić silniczek krokowy?? czy to on ma wpływ na falowanie??

ds
PistonPL

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, silniczek krokowy, ten przy przepustnicy może mieć wpływ na falowanie obrotów. sterowany jest przez komputer i odpowiada on za częściowe otworzenie przepustnicy przez co reguluje obroty (jesli za wysokie to dławi, jesli za niskie to uchyla przepustnicę).

jak go sprawdzić? po pierwsze to wykręcić (odpiąc kabelek i odkręcić dwie śrubki). to wygląda jak mały trzpień. koło niego jest czujnik położenia przepustnicy ale wygląda zupełnie inaczej wiec po wykręceniu na pewno poznasz. nie wiem jakim jest zasilany napięciem, ale po podłaczeniu silniczek powinien pracować. jego "sprawdzanie" ograniczyłbym jednak do dokładnego przeczyszczenia, np środkiem do czyszczenia zacisków i tarcz. chodzi o usunięcie nalotów itp przeczyszczenie styków. u mnie w wyraźny sposób pomogło, choć nie rozwiązało problemu.

nigdy w zadnym samochodzie nie poleciał mi czujnik wału ale wg mnie przy braku tej informacji silnik powinien przejść w tryb serwisowy/awaryjny (specjalne ustawienia "bezpieczne" ale mało wydajne i wybitnie nieekonomiczne) aby nie dopuścić do zapłonu w nieodpowiednim momencie położenia cylindra (spiętego z wałem). ogólnie zmierzam do tego że gdyby ten czujnik poleciał niemal na pewno zobaczyłbyć swiecącą sie kontrolkę "check engine" na konsolecie.

tylko zaznaczam że jestem teoretykiem, bo trans sporta mam od tygodnia i nie zacząłem jego poznawania od rozebrania na części.. niby zasada działania wszędzie jest podobna ale dziś np dowiedziałem się ze to ma przepływomierz... :) mój chryslerek go nie ma (opiera się na szeregu innych czujników)

ogólnie jestem na etapie szukania przyczyny póki co nie wymieniając niczego aby nie ładować się w koszta, ale wysokie spalanie i falowane to wg mnie:

1. coś jest bardzo brudne lub się zacięło (czujnik połozenia przepustnicy czy silniczek krokowy lub właśnie przepływomierz)

2. sonda L pokazuje głupoty przez co niewłasciwie dobierana jest mieszanka

3. coś z elektrką, typu sparciałe przewody wys napięcia. łatwo to sprawdzić bo po ciemku jak weźmiesz spryskiwacz i psikniesz na kable to iskry latają. to są tzw przebicia i przez to iskra jest słaba lub w ekstremalnych przypadkach jest tzw "miss fire" czyli co jakiś czas nie załapie jeden cylinter (czuć ze silnik nierówno pracuje choć pewnie przy V6 będzie to mniej odczuwalne niż przy rzędowej 4rce).

4. swiece brudne, wypalone lub mają złą przerwę

5. nie wiem jak tu rozwiązany jest zapłon, ale chyba jest kopułka i paluch. tam też warto zerknąć.

jesli żadna z powyższych czynności nie pomoże to ja już jadę do serwisu bo po prostu nie znam tego silnika na tyle aby coś w nim wykoncepić

Powrót do góry
MRobert

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez blisko trzy lata jezdzilem z falujacymi obrotami. Czysciłem silnik krokowy, wymieniłem świece i nic. Cały czas sadziłem ze mam przewody zapłonowe w dobrym stanie. Myliłem się. Po zmiane zero falowania.
Pontiac Trans Sport 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PistonPL

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie to chyba nie to. przebić nie mają i są dość miekkie.. ale jak nic innego nie wymodze to wymienię dla zasady.

Powrót do góry
siwy78

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj cxasem potrafi zgasnac zaraz po odpaleniu na wzniesieniu zafaluja obroty tak do 2000 i spdaja do zera ale zadko sie zdarza ostatnio chec mi sie zapalil 2x w odstepie kilku dniu po wylaczeniu

olej hmmm nieiwadomo gdzie jest ale nie w rurze wydechowej a potrafi i 2setki na 200km sobie "wziac"

zawieszenie delikatnie puka gumy stabilizatora do wymiany sa

pakownosc i ladownosc jak najbardziej odpowiednia (100m kwadratowych wykladziny wchodzi i da rade przewizc )
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum PONTIAC - POLSKA Strona Główna -> modele - 3800 V6 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: